آلاچیق

آرامش زیر سایه طبیعت ( آلاچیق )

آرامش مطلق در فضای حیاط ، ویلا یا باغ شما ، بعد از ظهرهای گرم و کسالت آور تابستان یا شب های بلند زمستان را به خاطراتی شیرین در کنار اعضای خانواده یا دوستان مبدل می کند.
آلاچیق فضای دوستانه که با چیدمان و قرار دادن مبلمان و المان های تزئینی آرامش را برای شما به ارمغان می آورد ، از گذشته تا کنون جایگاه خود را دوشادوش بنا حفظ کرده است و با وجود تنوع ظاهری و متریالهای ساخت گوناگون هنوز هم ظاهر سنتی و چوبی آن طرفداران  خاص خود را دارد . محافظت در برابر اشعه های مضر ماوراء بنفش خورشید ،آب و هوا چه برف و باران چه باد و گرد و غبار ، معمولا پوشیده از گیاهان در هم پیچیده است که رایحه و عطر خوشی در طول سال پراکنده سازد. و برخلاف پرگولا مسقف است تا در برابر باران هم مقاوم باشد ، عایق آب بودن آن نکته حائز اهمیت است حتی اگر سقف آن شیروانی مانند نباشد سیستم جذب آب را روی سقف آلاچیق لحاظ می کنند. در انواع مختلف چوبی ،آجری ، سنگی ، پلی کربنات ، شیشه ای و فلزی ساخته میشود. لایه ای از ملینکس روی انواع چوبی آن استفاده میشود تا مانع رنگ پریدگی آن و مبلمان و وسایل داخل آلاچیق  بر اثر نور خورشید شود. مدل ثابت آن برای استفاده در منازل توصیه می گردد علت واضح است : استواری و عدم جا به جایی بر اثر باد شدید و طوفان در پاره ای مواقع انواع سبک و متحرک آن در رستوران ها یا فضاهای باز استفاده می شود که حالت تزئینی دارد.     گزینه چوبی آلاچیق بی شک رتبه نخست محبوبیت را دارد و این از اعجاز قدرت جذب ، زیبایی و گرمای ذاتی چوب است .                
نوع شیشه ای آن هم  به خاطر شفافیت و گستره  دید وسیعی که به ما میدهد بسیار دلنشین است و و حتی هنگام ریزش باران صدای  کمتری نسبت به مدل پلی کربناتی ایجاد می کند. اما نوع پلی کربناتی آلاچیق هم دوستداران خود را به خاطر فواید بیشمارش دارد.
و اما پلی کربنات چیست ؟ از خانواده پلاستیک ها ، سخت ترین ماده شفاف جایگزین شیشه با مقاومت بالاتر ، وزن کمتر ، عایق حرارت  ، مانع هدر رفتن انرژی ، ضد ضربه یا ، شکستگی و خش ، انعطاف پذیر و ضد حریق
پس از انتخاب متریال مورد نظر خود به این نکات توجه کنید که فضا سازی آلاچیق بهتر است کنار آبنما ، استخر یا حتی برکه های کوچک تزئینی باشد  ، المانهای کاربردی  نظیر مبلمان ، اجاق ، سیستم نور و .... بسته به سلیقه شخصی شما تهیه و چیده خواهند شد. در پایان استتار با گیاهان سرسبز رونده استراحتگاه دنج و راحت شما را در تابستان خنک و مطبوع  خواهند کرد . با روشن کردن اجاق سنگی یا آجری در زمستان هم میتوانید لذت مصاحبت با عزیزان و دوستان خود را با فنجانی چای صد چندان سازید.
شرکت آریو پاسارگاد با سالها تجربه در تولید و ساخت المانهای ساختمانی تا پایان پروژه های ساختمانی همقدم با شما خواهد ماند . 

منبع شرکت آریو پاسارگاد کپی برداری موجب پیگرد قانونی است .