نمونه های تابلو راهنمای طبقات
تابلو راهنمای طبقات

نقوش راهنما از غار نشینی تا مدرنیته ( تابلوهای راهنمای ساختمان ) 

از هزاران سال پیش تا کنون نسل بشر نیاز به راهنما و مسیر یاب را در خود احساس میکرده است.  دوره پارینه سنگی: نقوش، علائم و نقاشی های اکتشافی آن دلالت بر تاثیر و لزوم مسیریابی و اطلاع رسانی به سایرین بر انسان دارد و همچنین یاد آور اصل طلایی تابلوهای راهنمای مکان های عمومی امروزه است که تاکید بر سادگی طراحی در اوج صراحت بیان دارد.  سرعت بالای انتقال مفاهیم تصویری از طریق چشم به مغز انسان امری پزشکی و ثابت شده می باشد که خود عامل فراگیر شدن تابلوهای راهنمای تصویری شد.آیکون های گرافیکی روی استند ها و تابلوهای راهنما وظیفه هدایت مراجعین را قبل از رویت متن نوشتاری به خوبی ایفا میکنند.
زندگی مدرن و شلوغ امروزی وجود تابلو راهنما در ورودی مراکز خرید ، دانشگاه ها، بانکها، اماکن ورزشی، مراکز درمانی، ارگان های دولتی ، ادارات و حتی لابی مجتمع های مسکونی را به امری اجتناب ناپذیر مبدل کرده است. به منظور جلوگیری از سردرگمی مراجعین و به نوعی احترام گذاردن به آنها این تابلوها در مکان های پر رفت و آمد جلب نظر میکنند. بدیهی است بعلت امکان جا به جایی طبقات و تغییرات شغلی و مدیریتی که تغییر فیزیکی تابلو را می طلبد قابلیت جداسازی و نصب مجدد تابلو هنگام ساخت لحاظ می گردد.
تابلوی مناسب در جای مناسب مانند یک راهنمای خبره از هرج و مرج و آشفتگی جلوگیری میکند. با نصب آنها و درج نام شرکت ، لوگو و المان های راهنمای طبقات ، راه پله ، ورود و خروج ،پارکینگ ، آسانسور ، سرویس بهداشتی و ... آرامش خاطر را  برای بازدیدکنندگان را به ارمغان آورده و نام تجاری خود را تقویت نمایید. شرکت آریو پاسارگاد با افتخار  انواع تابلو های راهنما با متریال انتخابی شما را طراحی و اجرا میکند. ساخت انواع  تابلو :  پلکسی ، شیشه ای ، آلومینیوم ،کامپوزیت، مولتی استایل ، ام دی اف ، استیل و .... تلفیقی از خلاقیت در متریال و هنر طراحی همراه با رعایت اصول اساسی از جمله :
. ساده و خوانا بودن فونت
. ثبت ضروریات با استفاده از تصاویر بین المللی  
. استحکام بالا حتی برای فضاهای خارجی 
. امکان نور پردازی از داخل و خارج
. ابعاد گوناگون 
. انواع چاپ

منبع : شرکت آریو پاسارگاد کپی برداری موجب پیگرد قانونی می باشد 
محسن رسولی 
 
برخی از مشتریان ما