نمای شیشه ای

نمای کرتین وال(Curtain Wall)

نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرنی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است.

نمای شیشه ای-کرتینوال-نمای ساختمان-تابلوسازی

این نوع نما کاملا به صورت صنعتی ساخته می شود و شرایط نصب آن به گونه ای است که انعطاف پذیری خاصی در مواجه با تنش های ناشی از زلزله و نشت های احتمالی ساختمان در مواقع اضطراری دارد و به صورت Self Support و تماما آلومینیومی طراحی و اجرا می گردد. این نوع نما در انواع فریم لس و فیس کپ ساخته و اجرا می شود.

در این سیستم به دلیل این که سطح مقطع پروفیل آلومینیوم بزرگ می باشد و از مقاومت بالایی برخوردار است احتیاجی به شبکه بندی جهت زیر سازی نما نیست و خود پروفیل به وسیله پلیت که با پیچ های لوبیایی داخل آن قابل رگلاژ است به ساختمان متصل می شود.

این نوع مهندسی نما، نیاز به زیرسازی آهنی ندارد و تنوع رنگی نامحدودی داشته که استفاده از طرح های چوبی نیز برای آن امکان پذیر است. زیبایی فوق العاده و منحصر به فرد این سازه در نما امتیاز نهایی آن است. شیشه های استفاده شده در این سیستم18 الی 40 میلیمتر ضخامت دارد و ایزولاسیون حرارتی و صوتی ساختمان را به صورت کامل انجام می دهند. طراحی زیبا و استاتیکی این سیستم به همراه عدم استفاده از پیچ و پرچ در مونتاژ و طراحی باز شوی مخفی در این سیستم علاوه بر زیبایی و دید بسیار عالی باعث بالارفتن ضریب مقاومت و آب بندی و هوابندی شده است.

نمای شیشه ای-کرتینوال-نمای ساختمان-تابلوسازی

کرتین وال را می توان در دو نوع رده اصلی Face cap و Full Frameless  طبقه بندی نمود.

استفاده از درپوش های ویژه در Face cape  و عدم وجود این درپوش ها در Full Frameless  از بارز ترین وجوه تمایز این دو سیستم است. در طراحی پروفیل های این سیستم مباحث مربوط به زلزله, باد و محاسبات استاتیکی رعایت شده و مصالح مورد نیاز هر پروژه بنا به اقتضای هر پروژه جداگانه محاسبه و خصوصیات پروفیل کرتین وال مربوطه مشخص می گردد.

نمای شیشه ای-کرتینوال-نمای ساختمان-تابلوسازی

 

خصوصیات

امکان استفاده از شیشه 2 یا 3 جداره

امکان ایجاد سطح عایق دما با استفاده از پروفیل های Thermal Break

امکان استفاده از در پوش های متفاوت

امکان اجرا به صورت تمام آلومینیوم

عدم محدودیت رنگ

امکان استفاده از مقاطع و ابعاد متفاوت با توجه به نیاز پروژه

نمای شیشه ای-کرتینوال-نمای ساختمان-تابلوسازی

روش اجرا

ارائه مدولاسیون بر اساس طرح اولیه و محاسبه ضریب های موثر در پایداری سازه و همچنین توجه به میزان پرت مصالح

ساخت و مونتاژ مدول های کرتین وال

آغاز عملیات اجرایی : پیاده سازی و اجرای کمربندهای اصلی

اجرای براکت نگهدارنده

تثبیت و رگلاژ کرتین وال ها به وسیله پیچ و مهره

نصب شیشه

برخی از مشتریان ما