تابلو با چوب ترمووود

تابلو ترموود چیست و چه کاربردی دارد؟

قطعا بارها در کوچه و خیابان تابلو مغازه‌هایی را دیده اید که ​نمای سردرب تابلو مغازه از چوب میباشد. برخی از افراد به این تابلوها، تابلو چوبی و برخی دیگر تابلوهای بگراند چوب می‌گویند. اما نام اصلی این تابلوها، تابلو ترموود است. تابلو ترموود نوعی از تابلو محسوب می‌شود که در ساخت آن از چوب ترمو استفاده شده است. این نوع تابلوها ظاهر بسیار ​شیک و زیبایی دارند و حس طبیعت دوستی و سادگی را به ما منتقل می‌کنند. شما می‌توانید در اصناف و کسب و کارهای گوناگون از تابلو ​چوب استفاده نمایید. تابلو ​چوبی کاربرد بسیار زیادی در مشاغل مختلف دارد و می‌تواند ظاهر سردرب ​مغازه شما را به صورت کامل دگرگون کند. اما آیا این نوع چوب در مقابل باران، سرما و گرما مقاوم است و به اصطلاح طبله نمی‌شود؟ اصلا قیمت تابلو ترموود چقدر است؟ چرا باید از تابلو چوب ترمو استفاده کنیم؟ تفاوت تابلو ترموود با تابلو کامپوزیت در چیست؟ ما در این بخش قصد داریم تا به صورت کامل انواع تابلو ​چوب ترمو را معرفی کنیم و به شما نشان دهیم که این تابلوها چه نقاط ضعف و چه نقاط قوتی دارند و حتی اینکه چطور باید آنها را نصب کرد.

ترمووود چیست؟
در درجه اول باید چوب ترمو را معرفی کنیم و به شما نشان دهیم که این نوع چوب چیست و چه کاربردی دارد. پیش از هر چیز باید از نام ترموود شروع کنیم. ترموود به انگلیسی ThermoWood نوشته می‌شود. این یعنی از دو بخش Thermo به معنای گرما و Wood به معنای چوب تشکیل شده است. ترموود در حقیقت نوعی چوب گرما دیده است و این مساله را می‌توان به راحتی از نام آن برداشت کرد. اما چرا باید چوب را گرما داد؟ در اصل چوب دارای میلیون‌ها میکروارگانیسم مختلف و همچنین صدها موریانه است. این میکروارگانیسم‌ها و موریانه‌ها هستند که باعث آسیب دیدگی چوب در شرایط مختلف می‌شوند. به همین خاطر، تکنولوژی ترموود به بازار عرضه شد تا بتواند جلوی آسیب رسیدن به چوب را بگیرد. برای این کار ابتدا چوب را تا حدود 250 درجه سانتی گراد گرما می‌دهند تا هر گونه میکروارگانیسم، حشره، لارو، تخم حشره و انواع موریانه در آن از بین برود. اساسا دما آنقدر در این بخش بالا است که انگار چوب در آن پخته می‌شود. سپس در مرحله بعدی، چوب را با بخار آب خنک یا همان مه بسیار سرد، ناگهان خنک می‌کنند. این شوک گرم و سرد باعث می‌شود تا چوب کاملا در مقابل سرما و گرما مقاوم شود و دیگر آسیب نبیند.

کاربرد ترموود چیست؟
کاربرد اصلی چوب ترمو استفاده در اماکنی است که در معرض گرما، سرما، باد و باران قرار دارند. به عنوان مثال، می‌توان از ترموود حتی به عنوان نمای ساختمان نیز استفاده کرد و نگران مواردی همچون طبله کردن یا پوسیدگی آن نبود. همچنین از ترموود در تمامی سونا‌های خشک استخر‌ها نیز استفاده می‌شود. شاید برای شما جالب باشد که برخی افراد از ترموود به عنوان کفپوش حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌کنند تا هم لغزنده نباشد و هم در مقابل آب، از خود واکنش مخرب نشان ندهد. همه این خواص مفید و مقاومت بالا در مقابل عوامل طبیعی باعث شده است تا ترموود گزینه بسیار مناسبی برای تابلو مغازه نیز باشد.

تاریخچه ترموود
باید کشور فنلاند را زادگاه ترموود دانست. کشور فنلاند یک کشور کاملا سردسیر است و شش ماه سال را در خاموشی کامل سپری می‌کند. در این شش ماه، رطوبت هوا به شدت افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر باید گفت که در این کشور، از کلبه‌های چوبی زیادی به عنوان محل سکونت استفاده می‌شود. در گذشته چوب‌های این کلبه‌ها در شش ماه تاریک سال به سرعت دچار پوسیدگی می‌شد و در چنین شرایطی، تعمیر و نگه داری آن بسیار دشوار بود. از این رو مردم فنلاند به فکر ​تولید چوبی افتادند که در مقابل رطوبت و سرما از خود مقاومت نشان دهد و به سادگی دچار پوسیدگی نشود. دقیقا به همین خاطر بود که چوب ترمو ساخته شد. ترموود در سال 1930 توسط فنلاندی‌ها تولید شد و تا مدت‌ها فقط مصرف داخلی داشت. اما طولی نکشید که مردم جهان از این ابتکار مهم اطلاع پیدا کردند و نیاز به تولید این چوب افزایش پیدا کرد.
بد نیست بدانید که حتی هنوز هم بعد از گذشت حدود 80 سال، چوب ترمو فنلاند، جزء بهترین انواع چوب ترموود در دنیا است و بیشترین کیفیت را دارد. البته گفتنی است برخی افراد بر این باورند که در ایران باستان نیز برای افزایش مقاومت چوب از روشی مشابه استفاده می‌کردند و هنوز هم آثار آن در تخت جمشید و ابنیه تاریخی دیگر موجود است. اما از نظر علمی و تاریخ معاصر، قدمت ساخت این چوب، به حدود 80 سال پیش باز می‌گردد و زادگاه آن را فنلاند می‌دانند.

چند نوع ترموود در بازار وجود دارد؟
ترموود بر اساس روش ساخت و نوع چوب به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود که البته شما برای خرید یا سفارش ترموود، تنها باید یکی از آنها را انتخاب کنید.
دسته بندی ترموود بر اساس روش تولید
• ترمو- اس : ترمو-اس نوعی چوب است که مقاومت کمتری در مقابل رطوبت دارد و در ساخت آن از دمای کمتری استفاده شده است و بیشتر می‌توان از آن در نمای داخلی و دکوراسیون داخل منازل استفاده کرد.
• ترمود- دی: دی مخفف کلمه انگلیسی Durability بوده و نشان دهنده استقامت و مقاومت است. برای ساخت این نوع ترموود از دمای بیشتری استفاده می‌شود و چوب تا حدود 300 درجه گرما می‌بیند تا به خوبی در مقابل رطوبت، سرما و گرما مقاومت پیدا کند. به همین خاطر این نوع چوب برای مصارف نمای ساختمان و تابلو مغازه مناسب است.
دسته بندی چوب ترمو بر اساس نوع چوب استفاده شده
• چوب نرم: ترموود چوب نرم یا همان سافت وود از چوب‌هایی ساخته شده است که نسبتا نرم هستند و رطوبت بیشتری را درون خود دارند. معمولا ترموودهایی که از چوب درختان برگ سوزنی مثل کاج تهیه شده باشند را سافت وود می‌نامند و از آنها بیشتر در طراحی دکوراسیون داخلی منازل استفاده می‌کنند چرا که مقاومت کمتری در مقابل رطوبت و عوامل طبیعی دارند.
• چوب سخت: ترموود چوب سخت یا همان هارد وود از چوب‌هایی ساخته شده‌اند که نسبتا سخت‌تر هستند و رطوب کمتری در خود دارند. معمولا ترموودهایی که از چوب درختان پهن برگ مثل گردو ساخته می‌شوند را هارد وود می‌نامند و از آنها در نمای ساختمان و تابلو مغازه با چوب استفاده می‌کنند چرا که مقاومت بسیار بالایی در مقابل رطوبت و سایر عوامل طبیعی دارند.

مزیت اصلی تابلو ترموود در چیست؟
از عمر ترموود حدود 80 سال می‌گذرد اما کمتر از 10 سال است که توانسته پای خود را به بازار ایران باز کند. در ابتدا از ترموود در ساخت سونای استخرها استفاده می‌شد. اما رفته رفته، کاربرد ترموود وسعت پیدا کرد و از آن در طراحی نمای خارجی ساختمان‌ها نیز استفاده کردند. تابلوسازها نیز پیش از ترموود، از کامپوزیت استفاده می‌کردند. چه تابلو کامپوزیت و چه تابلو ترموود ، به تابلوسازها این امکان را می‌دادند تا بتوانند سیم کشی را از پشت انجام دهند. از آنجا که دیگر سیم‌ها مشهود نبودند، این کار در درجه اول روی زیبایی ظاهری تابلو مغازه تاثیر می‌گذاشت و در درجه دوم پروسه نصب را ساده‌تر می‌کرد و همچنین تعمیرات تابلو ارزان‌تر و ساده‌تر می‌شد. به همین خاطر، تابلو ترموود و تابلو کامپوزیت راه خود را در بازار تابلوسازی ایران پیدا کردند.
سال‌ها پیش شهرداری تهران و برخی از شهرهای تاریخی همانند یزد، اصفهان، شیراز، سمنان و غیره قانونی را تصویب کردند که مطابق آن، اجازه استفاده از نمای کامپوزیت و تابلوی کامپوزیت در بافت‌های تاریخی داده نمی‌شود. به عنوان مثال، هنوز هم امکان نصب تابلو کامپوزیت در اماکنی مثل بازار تهران داده نمی‌شود. از طرف دیگر، تابلو کامپوزیت کمی قدیمی شده بود و تابلوسازها به دنبال جایگزینی جدید و مناسب بودند. به همین خاطر تابلو ترموود وارد عرصه تابلوسازی شد. مزیت اصلی تابلو ترموود را می‌توان مقاومت بالا در مقابل عوامل طبیعی و همچنین ظاهری بسیار ساده و بدون زرق و برق دانست که حس طبیعت دوستی و آرامش را به مخاطب منتقل می‌کند.

با نقاط قوت و ضعف تابلو ترموود بیشتر آشنا شوید
تابلو ترموود جزء تابلوهای نسبتا گران قیمت محسوب می‌شود. پس به همین خاطر در اینجا قصد داریم تا شما را با نقاط قوت و نقاط ضعف آن به صورت کامل آشنا کنیم تا بتوانید تصمیم‌گیری مناسبی داشته باشید.
نقاط قوت
• ظاهری بسیار زیبا و کم زرق و برق
• قابلیت سوراخ کاری و سیم کشی پشت کار
• عدم ایجاد شوک الکتریکی
• مقاومت بسیار بالا در مقابل باد، باران، سرما و گرما
• ظاهری متفاوت
نقاط ضعف
• نصب نسبتا دشوار ( نیاز به نصاب حرفه‌ای دارد)
• قیمت نسبتا بالا
• تنوع رنگ کم
• غیر قابل تعمیر

تفاوت تابلوهای ترموود آریو پاسارگاد در چیست؟
بی شک هنگامی که قصد سفارش تابلو ترموود را داشته باشید، از چندین و چند شرکت استعلام قیمتی خواهید گرفت تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. اما باید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که در دنیای تابلوسازی، همیشه ارزان‌ترین گزینه، بهترین گزینه نیست. در حال حاضر آریو پاسارگاد یکی از بهترین انواع تابلو ترموود را به بازار عرضه می‌کند. در درجه اول این شرکت تابلوسازی از بهترین چوب ترموود فنلاندی یا اسلوانی استفاده می‌کند تا دوام و کیفیت شما را افزایش دهد. در درجه دوم باید بدانید که بسیاری از تابلوسازها، به صورت مستقیم تخته‌های ترموود را روی یک قاب فلزی در کارگاه پیچ کرده و بر سردرب مغازه شما نصب می‌کنند. اما آریو پاسارگاد بر طبق اصول معماری عمل می‌کند و ابتدا یک فریم فلزی با پروفیل 20 به صورت دقیق با زاویه 90 درجه می‌سازد. سپس روی این فریم را با چوب‌های گازوئیلی ضد آب روسی می‌پوشاند و در نهایت ترموود را روی این چوب روسی فیکس می‌کند. با این کار به هزینه ساخت تابلو بین 150 تا 250 هزار تومان اضافه می‌شود و این به خاطر سختی نصب، هزینه چوب روس و همچنین هزینه پروفیل 20 خواهد بود.
در حقیقت باید بدانید که سود آریو پاسارگاد شاید از سود سایر همکاران کمتر باشد و بیشتر مبلغی که از شما دریافت می‌کند، صرف کیفیت کار شما خواهد شد. از طرفی در قیمت‌های بالا، همواره سود کاهش پیدا می‌کند تا جنبه رقابتی حفظ شود. پس باید بدانید که پیش فاکتورهای ارزان‌تر، سود بیشتری از شما دریافت می‌کنند و کیفیت بسیار پایین‌تر با دوام بسیار کمتری را در اختیار شما قرار می‌دهند و دلیل آن هم این است که امکان ندارد با چنین قیمت‌های پایینی بتوان از پس هزینه چوب روس و سایر اجزای تابلو ترموود برآمد، مگر اینکه بخواهند حداقل متری 200 هزار تومان از جیب خود برای شما ضرر پرداخت کنند!

مقاطع ترمووود
لیست قیمت ترمووود شرکت تابلو سازی آریو پاسارگاد
لیست قیمت ترمووود درجه یک وارداتی (تابلو چوب ترمووود)
ردیف نوع کالا قیمت واحد (ریال)
1 تهیه و اجرای تابلو ترمووود SHP- مقطع 16*92 با رنگ ترموس 22.500.000
2 تهیه و اجرای تابلو ترمووود SHP- مقطع 19*92 با رنگ ترموس 22.700.000
3 تهیه و اجرای تابلو ترمووود SHP= مقطع 26*117 با رنگ ترموس 33.000.000
4 حمل چوب ترمو تا محل پروژه 25.000.000
چوب ترمو فنلاند با زیر سازی قوطی فلزی 20*40 و چوب روس اشباع و رنگ پایه روغن شرکتی ترموس با گارانتی 20 ساله


لیست قیمت ترمووود ایرانی و چوب روسی (تابلو چوب ترمووود)
ردیف نوع کالا قیمت واحد (ریال)
1 تهیه و اجرای تابلو ترمووود SHP- مقطع 16*117 با رنگ جوتن 14.000.000
2 تهیه و اجرای تابلو ترمووود SHP- مقطع 19*117 با رنگ جوتن 15.500.000
3 تهیه و اجرای تابلو ترمووود SHP= مقطع 26*117 با رنگ جوتن 18.000.000
4 حمل چوب ترمو تا محل پروژه 25.000.000
چوب ترمو فنلاند با زیر سازی قوطی فلزی 20*40 و چوب روس اشباع و رنگ پایه روغن شرکتی ترموس با گارانتی 20 ساله
Here you can buy Louis Vuitton Bags Replica : Selling Designer Handbags - Advice For Running An Effective Wholesale Handbag Business Handbags are fashion accessories that women cannot do without. Each woman goes out, she almost always carries a handbag or purse with her to carry personal goods she will require like makeup, credit cards, cash, cellular phones, any other items. Women always still find it fun to accommodate their handbags with the outfits potentially they are wearing. You can find handbag styles to select from which makes shopping for handbags probably the most fun and exciting have. A woman should have at least three handbag styles to match her outfits and here're the three best handbag styles every woman get. Clean and relatively new - Your handbag should definitely be clean and polished around the. While your handbag does not have to be brand new, you do not require to carry one that looks ragged or has seen its better days. These handbags are called photo accessories. If you've seen personalized coffee mugs of your friend offers his or her face printed on it, possess an idea on what your handbag will appear to be like. But one easy item, the handbag hook, has furthermore been that will lessen crime rates however additionally looks affordable. You simply place the lovely top of the hook on the table and also your handbag from ought to itself. A Clutch handbag is really a small, rectangular evening bag that comes without a handle. Few carried in the possession and is small, providing room total price a woman's small personal items. Women would only carry makeup and other little things in the clutch handbag which can either be casual or chic in kind. These handbags are meant in the package during formal functions while in the evenings. They are very convenient because of their size and they come during the course of elegant forms. As for matching the handbag in your own body type, you first have recognize what yourself type is and be truthful about that it. If you are tall with the same time lanky, you might wish to provide to look curvier; thus you may also use a purse with a size and whose put are of sufficient length to hang the bag just all around the waist realm. This will boost your looks while giving the illusion of added curves. For ladies with bigger hips, method purse using is a handbag that hangs just around the waist. Second, strive to know which color you would like most. Once you're going decide on a handbag, do not forget to select a handbag along with a right color to match your dressing. Do not choose a handbag offers various colors because these vehicles actually fell difficulties in complimentary. Try to choose a simple handbag with a primary color. Throughout my point of view, acquire a handbag with shade such as white, brown or black is better because this sort of of color will never go out and its easy to accomodate your suits. This kind of color may represent your look fully. So take notice of these tips, your articles may help most people. autumn handbags, photo purse
cartier schmuck replica deutschland van cleef replica Bvlgari B.ZERO1 replica fake bvlgari ring bracelet love Cartier replique cartier love ring replica cartier trinity ring replica cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica 1:1 juste un clou replica cartier bracelet replica fake chanel shoes replique louboutin replica gucci shoes louis vuitton wallet replica louis vuitton wallet replica replica louis vuitton wallet replica louis vuitton backpack Bolsos Louis Vuitton outlet louis vuitton sling Bag replica dior replica replica louis vuitton luggage louis vuitton backpack replica louis vuitton duffle bag replica louis vuitton Pochette replica replica louis vuitton wallet replica handbags australia Cartier dupe Armband replica louis vuitton Pochette replica louis vuitton replica men fake louis vuitton gürtel replica handbags in usa replica borse louis vuitton louis vuitton neverfull replica replica borse louis vuitton louis vuitton turkei online chanel tasche fake fake louis vuitton backpack chanel shoes replica louis vuitton imitazioni Best Fake Jordan 1 chanel replica chanel replica replica chanel backpack Fendi Peekaboo replica Sac goyard pas cher sac hermes pas cher Sac chanel pas cher chine imitation sac hermes imitazioni louis vuitton louis vuitton hat replica sac dior pas cher chine imitation louis vuitton fake louis vuitton wallet louis vuitton shoes replica louis vuitton wallet replica fake louis vuitton wallet replica louis vuitton m40780 replica louis vuitton wallet