برند تابلوسازی ایران را بهتر بشناسیم

زمان مطالعه مقاله به صورت تخمینی : 7 دقیقه
چکیده:
در این مقاله ابتدا می خواهیم به ماهیت برند اشاره کنیم سپس به مبحث تابلوسازی و برند موفق در این زمینه بپردازیم.
این دو مقوله بسیار نزدیک به هم و موثر است چه به لحاظ کاربردی و چه به لحاظ اثر گذاری، یعنی یکی از مقوله های برند و هویت برند داشتن سردر و تابلویی ویژه است که در یاد ها کاملا بماند.
اثرگذاری در واقع همان فرآیندی است که یک کسب و کار تلاش میکند تا هویت خود را در قالب های مشخصی به مخاطب ارائه دهد.
در همراهی با این مقاله فراخواهیم گرفت:
1- ماهیت برند و تعریف جامع آن
2- آشنایی با تابلوسازی
3- معرفی برند تابلو سازی در ایران
کلمات کلیدی : ( برند _ برند تابلوسازی _ تابلوسازی _ برند تابلو سازی _ تابلو سازی _ ساخت تابلو )
****
1- ماهیت برند و تعریف جامع آن
گاهی برند مفهومش با حوزه آرم، لوگو و هویت بصری اشتباه گرفته می شود، که این سوتفاهم ناشی از اطلاع رسانی های نامتخصص است به این صورت که کارفرمایان و صاحبان کسب و کارها متوجه نمی شوند چه چیزی را می خواهند گسترش و پرورش دهند.
اگر با یک مثال دقیق بخواهم ماهیت برند را برای شما همراهان تابلوسازی آریو پاسارگاد توضیح دهم به این صورت است که شما تصور کنید کودکی به دنیا آورده اید نامی برای او انتخاب کرده اید روش تربیتی برای او در نظر گرفته اید و کودک بعد از مدتی شکل میگیرد اسم آن کودک حکم برند بصری و آرم و لوگو را دارد و شیوه تربیتی که از آموزش های خانواده گرفته است و آن را بروز میدهد و سبب محبوبیت و یا منفوریت آن میشود حکم برند شما را دارد.
این مثال یک توضیح بسیار ابتدایی بود تا شما با مبحث برند یک شمای کلی نگری داشته باشید.
اما تعریف دقیق آن به این صورت است:
برند ادراکی است که در ذهن مشتری شکل می گیرد ( از طریق مصرف یک کالا و محصول یا شنیده هایش)
این ادراک شامل دو حوزه پررنگ می شود
1- ویژگی های بصری ملموس
2- ویژگی های ادراکی نامحسوس
ویژگی های بصری ملموس :
این ویژگی ها همان عناصری هستند که مخاطبان آن را بصورت مستقیم لمس می کنند و به آن توجه می کنند و در خاطر آن ها می ماند مانند : لوگو ، رنگ و هویت ، کاراکتر بصری و ..
ویژگی های نا ملموس :
این ویژگی ها بصورت بصری قابل مشاهده نیست اما بصورت ادراکی کاملا قابل درک است و در روان مخاطب تاثیر بسزایی دارد مانند خاطره ای خوش، ذهنیت خاص، مسائل احساسی، نوستالوژی و ...
در پایان این قسمت مثالی واضح برای تقریب به ذهن شدن شما می آوریم تا مبحث ادراکات در برند کاملا پر واضح شود.
شرکت تابلو سازی و نمای ساختمان آریو پاسارگاد در سال 79 به صورت غیر رسمی و از سال 1381 به صورت رسمی فعالیت خود را در زمینه ساخت و اجرای تابلو های مدرن تبلیغاتی تابلو سازی و نمای ساختمان آغاز نمود. در واقع این قسمت اول بحث خلق برند است که در این دوره ویژگی های اول را شامل می شود یعنی تلاش در جهت تولید و خلق ادراکات لمسی و ملموس
در قسمت دوم مساله سر ادراکات بصری است، که این شرکت با تلاش و پشتکار توانسته است ادراکات برند را در ذهنیت مشتریان خود ایجاد نماید. هم اکنون این شرکت با بیش از 300 مشتری ثابت و فــعال به یـــکی از بزرگـترین شرکت های تابلوسازی و اجرای نمای ساختمان در کشور بدل گردیده است و این یعنی اعتماد سازی در کسب و کار و ایجاد محبوبیت در ذهنیت مشتریان که سبب می شود مشتریان فعلی تبدیل به مشتریان وفادار گردد و چه تبلیغ و یا محبوبیتی برای یک کسب وکار بالاتر از این وجود دارد؟
2-آشنایی با تابلوسازی
با توجه به این که می خواهیم برند تابلوسازی را در این مقاله برای شما توضیح دهیم بر آنیم که آن را تفکیک کرده و جزء به جزء توضیح دهیم سپس در انتهای مقاله به جمع بندی لازم برسیم.
صنعت تابلوسازی فقط یک کار و فرآیند تخصصی و فنی نیست بلکه آمیخته ای از هنر و هنرشناسی و اصول تکنیک های فنی است. به صورت پیش فرض اگر کسی فقط کار فنی را آموخته باشد و بتواند انواع تابلو را سرهم کند و بسازد ما به آن مجموعه برچسب تابلوساز حرفه ای را نمی زنیم بلکه می گوییم کارگاه تابوسازی دارد اما هنر تابلو سازی ندارد.
این اتفاق یک مساله محیطی است که عناصر بصری بسیار با آن درگیر هستند و تمام تلاش کسب و کارها برای زدن تابلو و ساخت تابلو برای کسب و کارشان صرفا توجه بصری مخاطب است حال اگر این مساله پوشش نداده شود نوعی نقص بوجود می آورد.
این مساله نیازمند یک رهبر و مدیر هنرشناس و با دقت دارد که بتواند طراحی بصری زیبا را توسط کارمندان خود اجرا نماید.
در شرکت تابلوسازی آریو پاسارگاد این اتفاق چشمگیر از همان بدو تولد تابلو سازی آریو پاسارگاد با این رویکرد ایجاد شده است یعنی دانش هنر و طراحی بعلاوه تیمی قدرتمند و فنی و تکنیکی.
در تابلوسازی بحث ظرافت و تمیزی و رعایت کردن اشل ها و مقیاس ها و همچنین طراحی خلاقانه جزو پارامتر های مهم یک شرکت تابلو سازی است.
حال بهتر است بدانیم تابلو سازی چه زیرمجموعه ها و انواعی دارد یعنی با این صنعت آشنا شویم و انواع و اقسام تابلو را شناسایی کنیم:
تابلو چلنیوم, تابلو پلکسی, تابلو استیل, تابلوهای تبلیغاتی, تابلو کامپوزیت, تابلو نئون, تابلو حروف برجسته, تابلو مغازه, نمای کامپوزیت, ترمووود, نئون پلاستیک, تابلو وکیوم, تابلو پیکسلی, تابلو فلکسی, تابلو روان, بیلبورد, تابلو ال ای دی, تابلو لایت باکس, تابلو تبلیغاتی, لایت باکس کریستالی و...
که در مقالات آینده حتما به جزئیات و ویژگی های انواع تابلو های اشاره خواهیم داشت.
3- معرفی برند تابلوسازی در ایران
حال به قسمت مهم و نهایی این مقاله که در واقع اهم و مهم این مطلب هست رسیدیم.
میخواهیم بدانیم کدام تابلوسازی اصول برند سازی را چه در حوزه ادراکی و چه در حوزه ملموس رعایت کرده است.
خب در موارد ذکر شده بالاتر اشاره داشتیم که مسایل برندینگ حوزه بسیار وسیعی را در بر میگیرد که در مقاله ایی جدا به آن میپردازیم ولی بصورت کلی یک مجموعه باید موارد زیر را برای اینکه بگوییم برند باشد حفظ نماید:
1. آگاهی یا شناخته شدن برند : اگر برندی توسط مردم شناخته نشوند، نمی توان آن را برند نامید، این شناخته شدن می تواند منطقه ای و یا جهانی باشد.
2. احترام و تمایل به برند: تنها شناخته شدن مهم نیست بلکه باید احترام و تمایل به آن نیز باشد ( خیلی افراد و سازمان ها نیز شناخته شده هستند، اما به آن ها احترام گذاشته نمی شود بلکه منفور هستند، مثلا همه صدام یا هیتلر را می شناسیم، اما به آن ها احترام نمی گذاریم.)
3. میزان ارتباط و تعامل با مخاطب و یا حل مشکلات مخاطبان و مشتریان: یک برند بایستی تعاملی مطلوب با مخاطبان خود داشته باشد و بتواند در حوزه کاری خود تا حد مطلوبی مشکلات مخاطبش را حل نماید.
4. تمایز: یکی از اصلی ترین ارکان برند می باشد و تا سازمانی نتواند تمایزی ایجاد نماید، نمی تواند تبدیل به برندی محبوب و معروف شود، تمایز اساس برندینگ می باشد.
در نتیجه گیری این پارت میخواهیم بگوییم تابلو سازی آریو پاسارگاد با تکیه بر توان فنی و پشتکار و خلاقیت در سبک کاری توانسته است این اصول برندینگ را اجرا نموده و به عنوان برند تابلوسازی ایران شناخته شود.
برند تابلوسازی آریو پاسارگاد شناخته شده و برای مشتریان ملموس است، مشتریان وفادار برند آریو پاسارگاد احترام و خاطره موفق آمیزی از استفاده از خدمات آریو پاسارگاد دارند.
میزان تعامل و همراهی آریوپاسارگاد با مشتریانش همانند یک برند موفق است و این را از رضایت مشتریان میشود فهمید.
تمایز در تنوع خدمات و مدل محصولات و خلاقیت و نوآوری در استفاده از بروزترین سبک های تابلوسازی جزو اصول و قواعد این برند بزرگ تابلوسازی است.
در پایان نظرات و پیشنهادات سازنده شما میتواند جهت تعامل بیشتر سبب بهبود و ارتقائ کیفی محتوای ارائه شده باشد.