1400/02/04 18:11

انواع تابلو چلنیوم

تابلوسازی چلنیوم و یا چنلیوم ( channelium) که از دو واژه ی channel + aluminium ترکیب شده است، به یکی از انواع حروف برجسته می گویند که جهت اجرای تابلو ​مغازه کاربرد دارد. در ساخت و اجرای این نوع از تابلوها، عنصر آلومینیوم به کار می رود که این موضوع یکی از دلایل اینگونه نامگذاری بر روی این تابلو می باشد. با وجود اینکه، تابلوهای چلنیوم در سال های اخیر وارد بازار کشور ایران شده اند اما به علت دارا بودن تنوع در اندازه، رنگ و به خصوص جذابیت این تابلو، آن را به یکی از پرکاربردترین متریال های تابلوهای تبلیغاتی تبدیل کرده است. به همین دلیل در ادامه، اطلاعاتی درباره ی تابلو چلنیوم ارائه خواهد شد.

تابلوسازی چلنیوم
تابلوسازی چلنیوم یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین تابلو ​مغازه در دنیای تابلوسازی است که با روش های متفاوتی مانند تابلو چلنیوم طلایی، تابلو حروف برجسته چلنیوم و ... طراحی و اجرا می شود. ساختار تابلو چلنیوم به گونه ای است که از پلکسی گلاس و آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود و این متریال ها بر روی ورق هایی از جنس کامپوزیت یا pvc قرار می گیرند. رول های چلنیوم دارای اندازه های 30 تا 50 متری می باشد و در رنگ های متفاوتی در بازار موجود می باشد. قیمت هر رول چلنیوم مطابق با متراژ آن متفاوت است. این نوع از طراحی و اجرای تابلو مغازه در مقابل شرایط متفاوت جوی و محیطی دارای مقاومت و دوام بالایی است و به همین دلیل به یکی از انواع تابلو مغازه پرکاربرد در سال های گذشته تبدیل شده است.

اجرای حروف برجسته تابلو چلنیوم
حروف برجسته تابلو چلنیوم به تلفیقی از تعدادی حروف زیبا گفته می شود که دارای فرم ها و زاویه های متنوعی است که به طور کامل انعطاف پذیر می باشند و می توانند آن را در قالب های دلخواهی طراحی کنند. پس از اجرای مرحله ی طراحی، حروف پلکسی گلاس به وسیله ی دستگاه لیزر برش داده می شود و توسط سوهان، گوشه های آن را صاف می کنند، پس از آن، توسط پایه ی فلزی، لبه ی چلنیوم را با چسب های دور پلکسی محکم می کنند و در مرحله ی بعد، طرح حروف مورد نظر را بر روی pvc ترسیم می کنند و توسط ابزاری که عمود بر نامیده می شود، برش آن انجام می شود و حروف برجسته برای نصب بر روی بدنه یا زیر کار مورد نظر آماده می شوند که اصولا این بدنه ها از جنس ورق کامپوزیت یا pvc می باشند، سپس توسط لامپ های LED و یا SMD، نورپردازی مورد نظر بر روی تابلو اجرا می شود. در این مرحله سیم های اضافه به زیر کار می رود و بعد از اطمینان یافتن از نوردهی کامل آن، کار بسته می شود و عملیات نصب تابلو ​مغازه مورد نظر با موفقیت پایان می یابد.

پیشنهاد مطلب:

معرفی انواع تابلو تبلیغاتی در تابلوسازی

معرفی انواع تابلو تبلیغاتی در تابلوسازی

مزایای تابلو چلنیوم
• متریال مورد نیاز جهت ساخت این روش تبلیغاتی دارای کیفیت بالایی می باشد و به همین دلیل در مقابل شرایط متنوع محیطی و تابش آفتاب بسیار مقاوم می باشد و شکل ظاهری آن دچار هیچ گونه تغییری نخواهد شد.
• تابلو چلنیوم دچار زنگ زدگی نخواهد شد.
• ساخت لبه ی تابلو چلنیوم توسط نوار اسفنجی انجام می شود که این کار موجب جلوگیری از نفوذ گرد و خاک و همچنین آب به فضای داخل حروف می شود و در نتیجه حروف مورد نظر برای همیشه زیبایی و تمیزی خود را حفظ می کنند.
• پس از به پایان رسیدن مراحل کار، روکشی نایلونی بر روی آن قرار می گیرد تا در زمان نصب، بر روی حروف برجسته در تابلو چلنیوم ، خط و خشی ایجاد نشود و بعد از به پایان رسیدن مراحل نصب تابلوسازی چلنیوم، روکش نایلونی ذکر شده به وسیله ی تابلوساز و به راحتی از روی کار برداشته می شود.

انواع تابلو چلنیوم
1)تابلوسازی چلنیوم ساده: این نوع از تابلو ​مغازه از اجزایی مانند لبه چلنیوم، پلکسی گلاس، pvc ، smd و همچنین منبع تغذیه تشکیل می شود که دارای ظاهری ساده است و در رنگ های متفاوت پلکسی گلاس طراحی و اجرا می شوند .
2)تابلوسازی چلنیوم پلکسی دوبل: در این شیوه از دو پلکسی گلاس با رنگ های مختلف استفاده می کنند که این کار موجب ایجاد جلوه ی زیباتری در تابلوهای تبلیغاتی خواهد شد.
3)تابلوسازی چلنیوم RGB: ساخت تابلو چلنیوم با روش RGB همراه با SMD های RGB و همچنین استفاده از بورد کنترل و پلکسی گلاس به رنگ سفید اجرا می شود.
4)تابلوسازی چلنیوم فول کالر: این تابلو، از انواع دیگر تابلوهای چلنیوم می باشد که با استفاده از برد کنترل مخصوص خود، توانایی نشان دادن تعداد رنگ های بیشتری را دارد که این میزان تا حدود تقریبا 16 میلیون رنگ می باشد.
5)تابلوسازی چلنیوم پانچ: شیوه از تابلوسازی تنها مختص به چلنیوم نمی باشد بلکه حتی در تابلو برجسته ی استیل و همچنین تابلو نئون پلاستیکی نیز دارای کاربرد است. در این روش از ساخت و اجرای تابلو تبلیغاتی، به وسیله ی دستگاه لیزر، حروف برجسته به وسیله ی اشکال متفاوت هندسی همچون دایره و یا ستاره، برش داده می شوند و بر روی متریال پلکسی گلاس پانچ می شوند. در مرحله ی بعد، به علت عبور نور از بخش برش داده شده، شکستگی نور به وجود می آید و در نتیجه، تابلو تبلیغاتی دارای نمای زیباتری خواهد شد. این نوع از تابلو تبلیغاتی با نام های متفاوتی مانند تابلو چلنیوم پانچ، الماسی و ستاره ای نامگذاری می شوند.
6)تابلوسازی چلنیوم کریستال: در ساختار این نوع از تابلو چلنیوم، متریال پلکسی گلاس از نوع شیشه ای و همچنین دانه های کریستالی به کار می رود، البته توجه به این نکته ضروری است که دانه های کریستال در ساخت هر نوع از تابلوهای تبلیغاتی که به وسیله ی حروف برجسته اجرا می شوند می توانند استفاده شوند.
7)تابلوسازی چلنیوم طلایی: این نوع از تابلو تنها به علت دارا بودن رنگ چلنیوم طلایی و پلکسی گلاس طلایی به کار رفته در حروف آن، اینگونه نامیده شده و در واقع همان تابلو چلنیوم می باشد که رنگ لبه ی آن متفاوت است و در مدل های متفاوتی مانند پانچ و انواع دیگری قابلیت ساخته شدن دارد. همین موضوع موجب شده است که قیمت تابلوسازی چلنیوم ستاره ای یا طلایی در برابر مدل های دیگر تابلوهای چلنیوم بیشتر باشد.

نکات مهم در تابلوسازی چلنیوم
همان گونه که در هر نوع کالایی می توان جنس اصلی و چینی را مشاهده کرد، در تابلوسازی چلنیوم نیز هر دو گونه در بازار عرضه می شوند. در صورتی که قصد دارید متوجه تفاوت میان چلنیوم اصلی و چینی شوید، می بایست به لبه های چلنیوم توجه نمایید. لبه چلنیوم اصلی ضخیم می باشد و دارای ضخامت تقریبا 8/2 میلیمتر است اما چلنیوم چینی دارای لبه های بسیار نازکی است که میزان این نازکی به اندازه ای است که گاهی اوقات می تواند با فشار اندکی سوراخ شده و یا دچار تغییر حالت شود . با توجه به این ویژگی ها، کاربرد چلنیوم چینی جهت ساخت حروف کوچک گزینه ی مناسبی می باشد و می تواند به آسانی خم شود و یا هر حالتی را به خود بگیرد.

شرکت تابلو سازی آریو پاسارگاد، یکی از اولین و بهترین شرکت های تابلوساز در زمینه ی تابلوسازی چلنیوم می باشد که دارای سابقه ای طولانی و تجربه های گسترده ای در زمینه ی اجرای انواع تابلوهای تبلیغاتی و تابلوسازی مغازه و حروف چلنیوم می باشد. شما می توانید سفارش تابلوهای خود را با خاطری آسوده به این تابلوساز برتر تهران بسپارید.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :