1397/09/17 10:53

آشنایی با تابلو چلنیوم

آشنایی با تابلو چلنیوم
یکی از بهترین و محبوب ترین لبه های تابلوسازی که اکثر تابلوسازان آن را مورد استفاده قرار داده اند، چلنیوم است. این محصول از نوعی آلیاژ و روکش ساخته شده که در برابر عوامل جوی و محیطی مقاومت زیادی دارد و رنگ پریدگی و تغییر در آن بوجود نمی آید و می تواند شفافیت خود را به خوبی حفظ کند. عموما لبه چلنیوم در اندازه های ۷، ۱۱، ۱۳ و۱۴ میلی متری اجرا میشود و انتخاب اندازه آن ها به اندازه و ارتفاع تابلو چلنیوم بستگی دارد. چلنیوم های موجود در بازار در 12 رنگ مختلف عرضه میگردند. با یک بررسی میدانی میتوان به این نتیجه رسید که چلنیوم نقره ای رنگ بیشترین محبوبیت و استفاده را در تابلوسازی داشته است.
مطمئنا تابلو چلنیوم برای یک کسب و کار موقتی با قابلیت های محدود و ظرفیت درآمد زایی کم، مناسب و مقرون به صرفه نیست و پیشنهاد میکنیم برای این نوع کسب و کار از فلکسی و یا حتی بنر استفاده شود. اما اگر می خواهید مایل به سرمایه گذاری تبلیغاتی هستید و به توسعه کسب و کارتان بصورت بلند مدت میاندیشید، شرکت تابلوسازی آریو پاسارگاد استفاده از تابلو چلنیوم را به شما پیشنهاد میکند. تابلو چلنیوم گزینه ای مناسب برای تابلوی بیرونی یک ساختمان بشمار میرود. شما میتوانید از مزایای این نوع تابلوسازی در معرفی و تبلیغ محصولات، خدمات و برند خود بهره ببرید.
در تابلو سازی نصب یک تابلو چلنیوم یک بار برای همیشه انجام میشود و این خود یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه است. برای مثال هنگام نصب یک تابلو فلکسی در ابعاد متوسط و با روشنایی پروژکتوری یا لامپ مهتابی نیاز به هزینه چندان بالایی نیست. اما این تابلو بعد از چن ماه دچار تغییر رنگ و کهنگی خواهد شد و جلوه اولیه خود را از دست خواهد داد و پس از گذشت یک یا دو سال، پروژکتور و مهتابی های مورد استفاده در این نوع تابلوسازی نیاز به تعویض خواهند داشت. به معنای دیگر هر دو سال تابلو فلکسی نیاز به تعمیرات اساسی و نوسازی دارد و برای کسب و کارهایی با فعالیت بیش از این مدت کارایی نداشته و مقرون بصرفه نخواهد بود.
علاوه بر ویژگی های متنوع برای اندازه، فونت و رنگ، یکی از ویژگی های مهم که می توان برای تابلو چلنیوم از آن استفاده کنید، روشنایی تابلوسازی است. در تابلوسازی برخی از تابلوها با نور از پشت روشن می شوند و به آن ها تابلوسازی نور هالوژنی گفته می شود که یک هاله نور هالوژنی در اطراف حروف تابلو ایجاد میشود. تابلوهای با نورپردازی از جلو از گزینه های رایج حروف تابلو چلنیوم هستند. تابلو چلنیوم در طول شبانه روز نمای فوق العاده ای دارد و در تمام مدت شبانه روز می توانید از مزایای تبلیغاتی تابلو خویش بهره ببرید. افزودنی است که جلوه و زیبایی ظاهری تابلو چلنیوم با سایر تابلوها قابل مقایسه نیست.

مقالات مرتبط:

تابلوسازی برای کسب و کارهای مختلف

جایگاه تابلو چلنیوم در تابلوسازی

کسب و کارهایی که برای معرفی برند، خدمت و یا محصول خود از تابلوسازی تبلیغاتی استفاده میکنند، اعتقاد دارند که تابلوی تبلیغاتی مزایای منحصر به فردی دارد که آن را از دیگر تبلیغات متمایز می کنند. شرکت تابلو سازی آریو پاسارگاد فعال ترین و برجسته ترین تابلوسازی در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای انواع تابلو چلنیوم و سایر محصولات تابلوسازی است. همواره میتوانید از مشاوره و راهنمایی کارشناسان آریو پاسارگاد استفاده نمایید.
افزودنی است که مواد به کار رفته در چلنیوم از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و در برابر گرما، سرما و رطوبت و نور خورشید مقاوم هستند و شکل ظاهری آنها تغییر نمیکند. این مواد تابلوسازی هرگز زنگ نمیزنند و از لحاظ زیبایی و جلوه، جذابیت خاصی به کسب و کار شما می دهند.
نوار اسفنجی مورد استفاده در لبه داخلی تابلو چلنیوم از ورود گرد و غبار و آب باران به داخل تابلو جلوگیری میکند و این موجب امنیت و محافظت از قطعات الکترونیکی داخل تابلو میشود. علاوه براین در صورت عدم استفاده از این نوار اسفنجی، ترکیب گرد و غبار و قطرات باران بصورت گل درآمده و داخل حروف را آلوده میکند و به مرور زمان حروف برجسته تابلو چلنیوم سیاه و کدر میشود و جلوه اولیه خود را از دست میدهد. توجه به این جزییات در تابلو سازی بسیار اهمیت دارد و به طول عمر تابلوی شما کمک میکند.
یک روکش نایلونی از لبه بیرونی چلنیوم در مقابل خط و خش در زمان فرایند تابلوسازی محافظت میکند و مانع کثیف شدن و خط و خش در هنگام ساخت و نصب می شود. در پایان کار نصب تابلو استادکار باید آن روکش را از روی سطح تابلو جدا کند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :