1400/02/04 18:12

آغاز فعالیت تابلوسازی و تاسیس کارگاه تابلوسازی

آغاز فعالیت تابلوسازی و ​تاسیس کارگاه تابلوسازی

تابلو سازی از دیرباز مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته بود. تا جایی که در زمان های قدیم نیز از این روش برای پلاک گذاری منازل استفاده می شد. پس از گذشت سالها کارگاه تابلوسازی رونق یافت و افراد بیشتری وارد این حرفه شدند.
اگر بخواهیم در مورد پیشینه تاریخی ساخت تابلو صحبت کنیم، باید بگوییم این حرفه و صنعت حتی در دوران انسان های اولیه نیز وجود داشته است. حکاکی هایی که بر روی چوب انجام می شده است، می تواند نوعی از تابلو ها به شمار رود.
اما این که این حرفه از چه زمانی به کارگاه تابلوسازی رسید، باید بگوییم پیشینه ی چندان طولانی ندارد. در چندی سال اخیر برخی از افراد برای معرفی حرفه خود حتی به نصب بنرها یا نوشته هایی که بر روی کاغذ چاپ شده و در اطراف می چسباندند، بسنده می کردند.
تا این که کارگاه تابلوسازی رونق یافت. دیگر کاسب ها و مغازه دار ها متوجه شدند که می توانند با مراجعه به این کارگاه ها و سفارش تابلو ​مغازه ، به راحتی و با شیک ترین تابلوها به معرفی حرفه و صنعت خود بپردازند.
پس از آن هر روز این حرفه رشد نمود تا این که یک کارگاه تابلوسازی به چندین کارگاه تبدیل شد. افراد بیشتری وارد این حرفه شدند، تا جایی که امروزه حرفه ای ترین تابلو ساز ها را می توانیم در کشور ایران بیابیم. یکی از این شرکت های حرفه ای، شرکت آریو پاسارگاد است.

تابلو های جایگزین قدیمی در کارگاه تابلوسازی
بنر هایی که یک روز به عنوان تابلو های تبلیغاتی برای مغازه ها مورد استفاده قرار می گرفتند. دیگر امروزه محبوبیت ندارند. از این رو بیشتر کاسب ها و بازاری ها اقدام به سفارش ساخت تابلو های مدرن در کارگاه تابلوسازی می نمایند.
برخی از این تابلو ها، تابلو های نئون هستند. البته بعد از مدتی این تابلو های نیز جای خود را به تابلو های ال ای دی دادند. علاوه بر آن تابلو های دیگری نیز مورد توجه شرکت ها و مغازه دار ها قرار گرفتند. به همین دلیل کارگاه تابلوسازی روز به روز رونق بیشتری یافته و اقدام به طرح های خلاقانه تر نمودند.
حرفه تابلو سازی باعث شد افرادی در این حرفه موفق تر شوند که از خلاقیت بیشتری برخوردار بودند. می توانید تابلوهایی که توسط کارگاه تابلوسازی های مختلف طراحی و نصب شده اند را با یکدیگر مقایسه کنید. تنوع این تابلوها به قدری زیاد شده است که دیگر کمتر کسی می تواند تابلو های تبلیغاتی را بشناسد.
اما این مسئله باز هم از محبوبیت این حرفه کم نکرد. تا جایی که برخی از جوانان امروزه علاقه مند شده اند تا وارد این حرفه شوند. تابلو ساز های قدیمی دیگر در کارگاه تابلوسازی خود از ابزار های قدیمی همچون قلم، اهن، پارچه، رنگ و.. استفاده نمی کنند.
این افراد همگی اقدام به خرید دستگاه های پیشرفته برای کارگاه تابلوسازی خود نمودند. تا بتوانند طرح های جدیدتر و خلاقانه تری را برای تابلو سازی مورد استفاده قرار دهند. تمامی تابلو سازها امروزه از انواع مدارهای، لیزرها، دستگاه های برش، ال ای دی ها و.. برای طراحی و ساخت تابلو استفاده می کنند.

 

پیشنهاد میکنم " تابلو سازی حرفه ای پر رونق و جذاب " و " حرفه تابلوسازی " را نیز بخوانید.

انواع تابلو های ساخته شده در کارگاه های تابلو سازی
اگر بخواهیم تابلوهایی که در کارگاه تابلوسازی طراحی و تولید می شوند را دسته بندی نماییم، باید بگوییم این دسته بندی کمی دشوار خواهد بود. زیرا هر روز مدل ها و طرح های جدید تری از این تابلو های تبلیغاتی وارد بازار می شوند.
اما معروف ترین تابلو هایی که در کارگاه تابلوسازی ساخته می شوند، تابلو های روان، تابلو های چلنیوم، تابلو. های ثابت و.. هستند. حتما با شنیدن نام این تابلو ها با خودتان می گویید، این تابلو ها چگونه هستند و چگونه ساخته می شوند؟
باید بگوییم تابلو های روان در اصل تابلوهایی هستند متن های آگهی و یا تبلیغاتی بر روی انها نصب می شود. این تابلو ها را به راحتی می توان تغییر داد. از این رو در کارگاه تابلوسازی به این دسته از تابلو های تبلیغاتی، تابلو روان می گویند.
نوع دیگری از تابلو ها وجود دارند که از آنها با نام تابلو های چلنیوم یاد می کنند. این تابلو های کارگاه تابلوسازی در اصل نام خود را از حروف خود گرفته اند. زیرا حروفی که بر روی این دسته از تابلو ها مورد استفاده قرار می گیرد، حروف چلنیوم هستند.
تابلو های چلنیوم خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. حتی می توانیم بگوییم این تابلو ها در کارگاه تابلوسازی از جمله تابلو هایی به شمار می روند که می توان بر روی آنها مانورهای بیشتری داد. مثلا شرکت تابلو سازی آریو پاسارگاد هرساله تابلو های جدیدی را با استفاده از چلنیوم طراحی و وارد بازار می نماید.
این که تابلو ساز های شرکت دارای مهارت و خلاقیت بالا باشند، خود میتواند یکی از مهمترین دلایل موفقیت حرفه تابلو سازی به شمار رود. مثلا تابلو های ثابت که به راحتی قابل نصب هستند، و کافیست بر روی ان ها یک متن یا اسم حک شود، مسلما نیاز به مهارت و خلاقیت برای جذابیت بخشیدن به این تابلو ها را دارند.

پیشنهاد میکنم " تابلو چلنیوم تابلوسازی آریو پاسارگاد " ، " تابلو کامپوزیت تابلو سازی آریو پاسارگاد " و " تابلو مغازه تابلوسازی آریو پاسارگاد " را نیز بخوانید. 

آغاز تابلو سازی در کارگاه های تابلو سازی
کسانی که وارد این حرفه می شوند در اولین قدم نیاز به خلاقیت و مهارت دارند. کارگاه تابلوسازی را می توانیم در اصل محلی برای هنرمندان به شمار آوریم. زیرا تمامی تابلو سازها در این محل با مهارت به طراحی و ساخت تابلو می پردازند.
اگر قرار باشد در تمامی کارگاه تابلوسازی از یک متریال، یا مواد اولیه استفاده شود، دیگر این حرفه برای خود جذابیتی نخواهد داشت. یک تابلو ساز باید تمامی مهارت خود را در ساخت تابلو به کار ببرد. این که از چه ترکیب رنگ هایی برای ساخت تابلو استفاده نماید، یا این که از چه مواد اولیه مرغوبی برای ساخت تابلو استفاده کند، همگی در کارگاه تابلوسازی از اهمیت بالایی برخوردار هستند.
از این رو لازم است سفارش ساخت تابلوی خود را به مراکزی دهید که از استادان و تابلو سازان ماهری برای طراحی تابلو استفاده می کند. مثلا تابلو سازی آریو پاسارگاد در طی سالهای اخیر موفق شده است تابلوهایی را در کارگاه تابلوسازی خود طراحی و اجرا کند، که شاید کمتر بتوان نظیر آن را در دنیا یافت.
تمامی طراحان و تابلو سازان این شرکت از مهارت و تجربه بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل موفق شده اند در مدت کوتاهی از محبوبیت بالایی برخوردار شوند. به خاطر داشته باشید که صرفا طرح زیبا در تابلو مهم نیست. باید تابلوهایی که در کارگاه تابلوسازی طراحی می شوند، از باکیفیت ترین مواد اولیه تولید شوند.
می توانید به راحتی در شرکت آریو پاسارگاد تابلو هایی را سفارش دهید که از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه برای ساخت تابلو استفاده می کنند. دیگر نگران این مسئله نباشید که ممکن است تابلو تبلیغاتی شما در مدت کوتاهی اسیب ببیند. زیرا تمامی این تابلو ها از درجه مرغوبیت و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :