چلنیوم

چلنیوم/چنلیوم/ لبه چلنیوم/ تابلو چلنیوم/انواع چلنیوم/چلنیوم پانچی/چلنیوم الماسی/چلنیوم ستاره ای/چلنیوم کریستالی

چلنیوم فلزی براق و آنادایز شده و کاملا" مشابه استیل با رنگ طلایی، نقره ای، مسی، آبی، قرمز، سفید، سبز، مشکی می باشد. مورد استفاده آن در ساخت حروف برجسته چلنیوم در تابلو سازی است این فلز نرم که ابتدا توسط شرکت آلوراپید MCI وارد کشور شد مورد توجه اکثریت تابلو سازان قرار گرفت و خیلی سریع به عنوان محبوب ترین حروف برجسته در ایران مورد استفاده در تابلو سازی قرار گرفت محبوبیت بالای چلنیوم چند عامل داشت. در ساخت تابلو چلنیوم حروف ساز میتواند ظرافت استیل و جذابیت نور را در تابلو چلنیوم به وجود آورد. این دو عامل تاثیر گذار ترین دیدگاه بصری را نسبت به یک تابلو به بیننده می بخشد. رنگ طلایی تداعی کننده لاکچری بودن و لوکس بودن در یک محصول است حال به آن نور روبرو از پلکسی را هم اضافه کنیم این میشود تابلو چلنیوم که چشم هر بیننده ای را خیره میکند. شرکت های بزرگی در جهان هستند که در حال تولید محصول چنلیوم هستند. کشور تایوان پرچم دار تولید محصول چنلویم در میان این کشورها می باشد. اسپانیا، چین، ترکیه و چندین کشور دیگر هم محصولاتی از چلنیوم را به بازار عرضه کردن که انواع متفاوتی از نظر شکل و ظاهر دارند. مدل پانچ به شکل های مختلف و پروانه ای و زیگزاگی پر مصرف ترین نوع چلنیوم می باشد. چلنیوم ساید لایت و چلنیوم سوپر ساید لایت هم توسط دو شرکت داخلی در حال فروش می باشد. که کیفیت نسبتا مناسبی دارد قیمت چلنیوم در هر رول 30 و 50 متری متفاوت است ضخامت لبه در 3،4،5 میل هم مبنای قیمت گذاری در چلنیوم است. رنگ نقره ای ارزان ترین و رنگ طلایی گرانترین قیمت از نظر رنگهای چلنیوم می باشد. همچنین شرکت تولید کننده آلوراپید اسپانیا به دلیل کیفیت بسیار بالا داری قیمتی حدود 3 برابری انواع مشابه چلنیوم است.

نحوه ی تشخیص چلنیوم اصلی و تقلبی:

رقابت بالای قیمت و میزان سفارش تابلوی حروف برجسته چلنیوم به تابلوسازان در کشور، سبب استفاده از متریال مختلف میشود و از آنجا که چلنیوم اصلی ​برند آلوراپید اسپانیایی بسیار سخت​​ و محکم است​، ساخت این لبه به دلیل ضخامت بالای لبه چلنیوم کار حروف سازان قدیمی و دارای مهارت بالا میباشد، ​تجار و وارد کنندگان با سفارش این محصول ​با ضخامت کم و بسیار نرم به کشورهای چین و تایوان بازار بزرگی از محصول چلنیوم در کشور برای خود به راه انداخته اند. بدین صورت طیف عظیمی از تابلوسازهای کشور توانستند با استفاده از این محصولات بی کیفیت وارد بخش ساخت حروف چلنیوم شوند. تمامی چلنیوم های تولید شده توسط کشور چین که با مارک های آلوان، آلوراس، آلوشاین، آلومتاپ و... توسط تابلو سازی ها به مشتریان توصیه میگردد با ضخامت پایین و قیمت کمتر در بازار موجود می باشند که ماندگاری پایینی دارند. چلنیوم اصلی با نام آلوراپید اسپانیایی که ​به فاصله بیست سانتی در داخل رول چلنیوم حک شده شده است. مارکهای دیگر​ چلنیوم هستند که کیفیت مناسبی دارند مانند آلوم تیپ تایوانی که کپی از محصولات اروپایی است. جهت حفظ زیبایی و کیفیت تابلو سردرب مورد سفارش خود سعی نمایید مبنای قرارداد تابلو را بر اساس اجناس درجه 1 داخل بازار قرار داده و در قرارداد خود این موضوع را قید نمایید و قبل از نصب حروف، با مشاهده داخل حروف از اصل بودن متریال تابلو خود اطمینان حاصل نمایید.

Channelume
در ساخت حروف چلنیوم ​استاد کار یا حروف ساز، نوع چسب مصرفی ​و همچنین نوع لبه چلنیوم مصرفی جزو آیتم های مهم می باشد
Lumi Letter LED
ساخت حروف برجسته چلنیوم، پلکسی، نئون پلاستیک، استیل، لترمکس، استیل رینگی، پانچ ​الماسی، وکیوم و کریستالی
Neon Plastic
حروف پلکسی با توجه به متریال استفاده شده از معدود حروف برجسته ای است که سابقه طولانی مدتی در کشور ما دارد.
New sign led light
حروف مدرن تابلو سازی باعث جلوگیری از هدر رفت مبالغ هنگفت ارزی برای واردات حروف جدید به دلیل ساخت توسط تابلو سازان داخلی به کشور گردید