کامپوزیت نما و تابلو


در کشور ما تابلوکامپوزیت پرطرفدارترین محصول جهت زیرسازی تابلوهای تبلیغاتی است. این محصول جلوه بسیار زیبای برای پوشش نمای بیرونی و یا دکوراسیون داخلی ساختمان ها به صورت دیواره ، پارتیشن و سقف کاذب کاربرد بسیار فراوانی نیز دارد این ورق ها متشکل از دو لایه ورق آلومینیومی در پوسته های بیرونی و یک لایه از مواد پلی اتیلن و یا مواد نسوز کانی در وسط می باشد ورق های کامپوزیت با توجه به ضخامت ، نوع آلیاژ آلومینیومی لایه ها ، نوع رنگ بکار رفته در پوسته بیرونی و نوع مواد بکار رفته در لایه میانی تنوع وسیعی را به ورق های مذکور می دهد که هر کدام از انواع آن کیفیت و کاربرد معینی را دارا می باشد. مقاومت نسبت به تغییرات آب و هوایی محیطی(رطوبت ، حرارت و اشعه خورشید) یکی از برجسته ترین خصوصیات ورق های آلومینیوم کامپوزیت در مقابل شرایط محیطی می باشد، در کشور های گرمسیر و مرطوب ورق آلومینیوم کامپوزیت بی رقیب می باشد، بدلیل وجود پلی اتیلن فشرده در مرکز دو لایه آلومینیوم، ورق کامپوزیت بهترین عایق حرارتی می باشد که باعث صرفه جویی در اتلاف انرژی در ساختمان میشود، همچنین به دلیل سطح بسیار صاف و صیقلی برای آلومینیوم، اشعه نور خورشید را باز تابانیده و کمترین حرارت را از اشعه خورشید جذب می نماید. همچنین ورق آلومینیوم از مقاومترین فلزات در مقابل رطوبت می باشد و زنگ نمی زند و تغییر رنگ آن در مقابل سایر مصالح ساختمانی نما کمتر است کامپوزیت بهترین انتخاب جهت زیرسازی تابلوهای حروف برجسته می باشد تنوع رنگ بالا ، قیمت مناسب و شکل پذیری عالی سبب استفاده گسترده در تمامی نقاط دنیا جهت نمای زیرین تابلوهای حروف برجسته شده است.

کامپوزیت چیست ؟

ورق های با دو سطح آلومینیومی که بین دولایه پلی اتیلن با مواد پلاستیک وجود دارد. و در مقاطع استاندارد 125*320 با لایه ای از رنگ مخصوص تولید و عرضه میگردد.

کامپوزیت آلومینیوم
فراورده های کامپوزیت آلومینیوم از یک هسته بسیار سبک وزن پیچیده شده در ورق های نازک آلومینیوم تشکیل شده است . هسته از فوم سفت و سخت یا مقوا که با رزین پوشیده شده است به شکل لاله زنبوری ساخته میشود . این پانل ارائه سطوح مشابهی از قدرت ساخت و ساز فولاد سنتی است ، اما وزنش کاهش میابد . این پانل ها در صنایع حمل و نقل ، هوافضا و ... برای ایجاد وسایل نقلیه سبک و ... استفاده میشود.

کامپوزیت پانل
کامپوزیت یک نوع مواد ساختمانی استفاده شونده به جای چوب های سنتی ، ساختمان فولادی و یا سنگ است. این مواد بسیار سبک وزن تر از چوب جامد یا فولاد و سنگ است، اما ارائه سطوح مشابهی از قدرت و پشتیبانی ساختاری اینگونه مواد است. سه نوع اساسی از پانل های کامپوزیت : چوب ، آلومینیوم و فایبر گلاس وجود دارد. هر کدوم این پانل ها از لایه های چندگانه از همان مواد و یک هسته بسیار سبک از بعضی انواع مواد محافظ تشکیل شده است.

کامپوزیت طرح چوب
ساخت کامپوزیت چوب معمولا از الیاف فشرده با خاک اره مخلوط با رزین های اپوکسی صورت میگیرد . به این شکل که چوب خرد میشود یا به شکل خمیر در می اید سپس خشک میشود.الیاف خشک با اپوکسی مخلوط شده و ورق هایی تحت سطوح بالایی از گرما و فشار تشکیل می دهند. کامپوزیت پنل های چوب در بسیاری از کاربرد های ساخت ام دی اف ، تابلوها ، درب ، مبلمان ، پشت بام ، دیوار و ... مورد استفاده قرارمی گیرند. استفاده از کامپوزیت طرح چوب در بسیاری از تابلو کامپوزیت مرسوم است و زیبایی دوچندانی به سردرب مراکز تجاری میدهد . قیمت این محصول 20 درصد بالاتر از دیگر ورق های کامپوزیت می باشد .

مشاهده

تصاویر کامپوزیت ، کارخانه تولید کامپوزیت ، کالر چارت کامپوزیت ، قیمت کامپوزیت ، ورق کامپوزیت ، نمونه پروژه های کامپوزیت شرکت آریو پاسارگاد و نمای کامپوزیت

در لینک زیر:

مشاهده صفحه تصاویر کامپوزیت