نمای ساختمان

نمای ساختمان چیست ؟ تعریف نمای ساختمان

جامه فاخر شهرنشینی در ساختمان ها به مانند انسان ها دارای روح و شخصیت هستند. و نمای ساختمان اولین المان بصری از یک بنا است میتواند نقش بسزایی در بالا بردن سطح شخصیت ساختمان بگذارد. یک طراحی جذاب و گیرا نشان از ادای احترام به مخاطب دارد. طراح با در نظر گرفتن کوچکترین جزئیات ، با رعایت اصول استاندارد ساختمان سازی و توجه به مقاوم بودن بنا اقدام به طراحی و انتخاب متریال ساخت بنا می نماید تا زیبایی اثر خود را با دوام و استحکام بالا به رخ بکشد. پس نخستین قدم انتخاب متریال است.                                   

چشمگیری نما نقش اساسی در خرید و فروش بنا و بالا بردن ارزش ساختمان دارد. سلایق مختلف افراد و در نظرگرفتن اینکه نما مادام در معرض کلیه عوامل جوی و آب و هوایی خواهد بود از جمله نکاتی هستند که رعایت آن توسط طراح الزامیست. طرح کلی سه بعدی که پیش از ساخت توسط طراح اجرا می گردد ضامن جلب رضایت مشتری است.                                                        

با توجه به تراکم بسیار بالای آسمان خراشها و آپارتمانها و کمبود زمین و فضای زیر ساختی امروزه المانهایی نظیر نورپردازی  ساختمان ها،پشت بام ها،انتخاب رنگ و متریال ساخت همه و همه از ملزومات ساخت بنا محسوب میشوند زیرا برخلاف گذشته که شاهد حیاط های بزرگ و دلپذیر و یا پارکینگ های مجزا برای بناهای مسکونی بودیم ، امروزه به جای حیاط باید به روف گاردن واقع در بام ساختمان بسنده کرد و در ساخت ساختمان توجه کلی به استفاده از همه نقاط آن نمود و حتی با نور پردازی ظاهر ساختمان را دلباز، عریض و لوکس تر در انظار عموم ظاهر ساخت .                                                                                                                   

امروزه علاوه بر متریال سنتی ساخت، گزینه های دیگری نیز به نما سازی ساختمان اضافه شده اند. حتی آجر و سنگ کهنسال در صنعت نمای ساختمان جهش هایی داشته اند و چه بسا با کیفیت و ساختار محکم تر در دسترس معماران قرار گرفته اند. نوع و بافت مصالح انتخابی درست مانند گردنبندی زیبا بر گردن نما خواهد درخشید استفاده از سنگ و سرامیک ظاهر سرد و لوکس اما اداری به نما می دهند در صورتیکه نمای آجر و نمای چوب آرامش، صمیمیت و نوستالژی در کنار مدرنیته برای شما به ارمغان می آورند. نمای شیشه ای هم این روزها باب شده که ظاهری مدرن و لوکس به بنا میدهد. سیستم های نمای کرتین وال و شیشه اسپایدر و فریم لس اعجاز و شگفتی ناظرین را بدنبال خواهن داشت. نمای کامپوزیت هم انتخابی منحصر بفرد است که ظاهر فوق مدرن و لوکس به بنا هدیه میدهد.                                                                                    

پیشرفت زندگی مدرن، تغییراتی بسزا در اجرای نمای ساختمان بدنبال خواهد داشت برای مثال عایق صدا بودن بنا امری الزامی برای زندگی شهری است. ساخت آسمان خراشها در مجاورت بزرگراه ها و اتوبان های پرصدا مهرتاییدی بر این ادعاست. عایق حرارت و انرژی  بودن ساختمان نیز نکته طلایی دیگریست که در عصر زوال انرژی رعایت آن به چشم می آید. برج ها و ساختمان های چند ده طبقه و لزوم حفظ پاکیزگی آنها با توجه به مصائب نظافت این نوع از نماها چشمها را به متریال های موجود در بازار که به سهولت قابل پاکسازی هستند و یا با ضریب بالا عایق آلودگی و جذب گرد و غبارند.                                                                                                      

جدا از بحث ظاهر، کیفیت و ایمنی فاکتوری بسیار مهم برای طراحی نمای ساختمان می باشد دوام و مقاومت بالای مصالح و نصب و اجرا توسط تیم حرفه ای و متخصص بیمه عمر ساختمان شما محسوب می شوند.

اجرای نمای ساختمان : نمای چوب، نمای شیشه ای، نمای کامپوزیت، نمای سنگ، نمای آجری، نمای سرامیک توسط شرکت آریو پاسارگاد

 شرکت آریو نمای پاسارگاد با تیم حرفه ای مجری نمای ساختمان خود و در اختیار داشتن بهترین و با کیفیت ترین متریال ساخت نما، همگام با تکنولوژی روز دنیا در طراحی، اجرا و یا تعویض نمای ساختمان شما ، مشاور و همیار شما خواهد بود.