تابلو فروشگاه

تابلو فروشگاه

تابلو فروشگاه بدون شک یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تبلیغاتی به شمار می‌رود. در زمان‌های قدیم که هنوز صنعت چاپ اختراع نشده بود، نقاشان و خطاطان تابلوهای مغازه‌ها را طراحی می‌کردند. حالا با پیشرفت این صنعت و تنوع بالای مدل‌های تابلو، می‌توانید هر شکل دلخواهی را طراحی و خریداری کنید. در این مطلب همراه ما باشید تا با انواع تابلوهای مغازه و کاربردهای آن بیشتر آشنا شویم.

اهمیت تابلو فروشگاه در برندسازی کسب‌وکار

تابلو مغازه در راستای افزایش آگاهی و برندسازی اهمیت بسیاری دارد. اول از همه به این دلیل که باعث جذب مشتریان می‌شود. زمانی را تصور کنید که در حال پیاده‌روی در خیابان هستید و همین حین تابلوهای مغازه‌ها را هم مشاهده می‌کنید. توجه شما به کدام مغازه بیشتر جلب می‌شود؟

مسلما، فروشگاهی که ویترین و تابلو چشمگیرتری دارد، توجه شما را به خود جلب می‌کند. نصب تابلو سردر هم نشان دهنده حیطه بیزینس شما بوده و هم خدمات و راه‌های ارتباطی با شما را به مخاطبان معرفی می‌کند.

دلیل دیگری که نشان‌دهنده اهمیت تابلو فروشگاه بوده این است که به‌راحتی می‌توان مغازه را پیدا کرد. پس انتخاب طرح و تصویری که این ماندگاری را در ذهن مخاطبتان داشته باشد، ضروری است.

نصب یک تابلو تبلیغاتی سردر مغازه به صورت مستقیم روی برندسازی و تقویت نام تجاری شما تاثیر می‌گذارد. به عبارتی می‌توان گفت یک نسخه بزرگ‌تر از کارت ویزیت به شمار می‌رود. پس اگر تابلوی مناسبی را انتخاب کنید، می‌توانید به‌خوبی خدمات خود را نمایش داده و اعتماد مشتریان را جلب کنید.

 

انواع مختلف تابلو فروشگاه

تابلوهایی که برای مغازه استفاده می‌شوند، جنس‌ها و انواع مختلفی دارند. صاحبان کسب‌وکار بسته به نیاز و البته بودجه خود می‌توانند تابلو مناسب را انتخاب کنند.

  • تابلو فلزی: یکی از انواع تابلوهای سردر، مدل فلزی است. این تابلو به دلیل متریال مصرفی نور خورشید را بازتاب می‌دهد. بنابراین باید در مکانی نصب شود که چشم‌ها را آزرده نکند. از طرفی جذابیت خاص خود را هم به نمایش بگذارد.
  • تابلو چلنیوم: یکی از پرکاربردترین انواع تابلوها، چلنیوم است. چلنیوم را هم می‌توانید با حروف برجسته و هم با حروف ستاره‌ای سفارش دهید. در انتخاب رنگ هم حتما به رنگ سازمانی برند خود دقت کنید.
  • تابلو پلاستیکی: تفاوت تابلوهای پلاستیک با چلنیوم در این است که حروف برجسته روی تابلو از پلاستیک است؛ بنابراین هزینه کمتری و تنوع رنگی بسیار زیادی دارد.
  • تابلو حکاکی: یک مدل دیگر هم تابلوهای حکاکی شده هستند. این مدل تابلوها را در مطب پزشک‌ها و دفاتر وکلای حقوقی مشاهده می‌کنید. بنابراین هم می‌تواند در داخل ساختمان و هم خارج آن استفاده شود.

 

هزینه سفارش تابلو فروشگاه

در خصوص سفارش یکی از انواع تابلو برای سردر فروشگاه، باید به قیمت تابلو مغازه نیز توجه کنید. پارامترهای مختلفی وجود دارد که بر قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد و بهتر است شما نیز از آن‌ها مطلع باشید. اولین آیتم بحث نوع تابلو مورد نظر شما است. برخی تابلو‌ها ساده‌تر بوده و برخی دیگر دارای جزئیات بیشتری هستند. حتی نحوه نصب این تابلو نیز بر قیمت اثر گذار است.

سایز تابلو مغازه شما نیز از عوامل مهم در تعیین قیمت است. هرچه تابلو بزرگتر باشد، از لوازم بیشتری برای ساخت آن استفاده شده و همین طور به دستمزد بیشتری برای ساخت نیاز دارد. قطعا یک تابلو کوچک که نمایانگر لوگو کسب‌وکار شما است از یک تابلو بزرگ که در آن خدمات خود را شرح داده‌اید و شماره‌های تماس را نیز درج کردید، هزینه کمتری خواهد داشت.

 

کاربردهای استفاده از تابلو مغازه

هرکس که به فکر افتتاح یک فروشگاه جدید باشد، قطعا با این سوال روبه‌رو می‌شود که آیا سفارش و ساخت یک تابلو برای سردر مغازه لازم است یا خیر. باید گفت که مهم‌ترین کاربرد تابلو مغازه جدید این است که افرادی که با کسب‌وکار شما آشنایی ندارند، در یک نگاه از خدمات شما آگاه شده و در دفعات بعدی به سراغ شما خواهند آمد.

کاربرد دیگر این تابلوها این است که برند شما را در تمام طول شبانه روز تبلیغ کرده و هر رهگذر را به یک مشتری احتمالی تبدیل می‌کند. در برخی موارد حتی اگر از یک تابلو مغازه مناسب استفاده نکنید، ممکن است مشتریان به خدمات این فروشگاه اعتماد نکرده و دیگر به شما مراجعه نکنند.

زمانی که برای کسب‌وکار خود تبلیغ می‌کنید، قرار است مشتریان به صورت حضوری به مغازه شما آمده و باید بتوانند به‌راحتی شما را در یک خیابان پیدا کنند. تابلو سردر مغازه باعث می‌شود از بقیه فروشگاه‌ها متمایز شده و سریع‌تر از سایر مغازه‌ها شناخته شوید.

 

چه کسب‌وکارهایی بیشتر به تابلو مغازه نیاز دارند؟

استفاده از تابلو مغازه در رساندن پیام بیزنس و برند شما به مخاطب بسیار تاثیرگذار است. کافیست در یک خیابان قدم بزنید و ببینید که چطور تمامی کسب‌و‌کارها از انواع مختلف تابلو استفاده کرده‌اند تا خود را متمایزتر از بقیه نشان دهند. در بین این موارد می‌توان مشاهده کرد که اکثر تابلو فروشگاه‌ ها ساده بوده و تنها تعداد اندکی هستند که از نمونه‌های خاص‌تری استفاده کرده‌اند.

با توجه به نوع کسب‌وکار شما، میزان اهمیت استفاده از تابلو نیز متفاوت خواهد بود. مثلا یک رستوران یا یک کافه برای جلب توجه رهگذران، بیشتر از همه مایل به استفاده از سردرهای متفاوت هستند. از طرفی برخی فروشگاه‌ها که دارای چندین شعبه هستند، بیشتر به این موضوع علاقه نشان می‌دهند که لوگو آن‌ها در تابلو آمده و بیشتر بدرخشد. پیرایشگاه‌ها، سوپرمارکت‌ها،‌ سازمان‌های بزرگ و دیگر مراکز اغذیه فروشی بیشتر از بقیه مایل به استفاده از تابلو رستوران هستند.

سخن پایانی

وظیفه اصلی و مهم تابلوی مغازه شما این است که دیگران را از حضور شما آگاه کند. بنابراین باید با هوشمندی انتخاب شود. طراحی و ساخت این تابلو‌ها را می‌توانید به مجموعه آریو پاسارگاد بسپارید زیرا با تجربه سال‌ها طراحی و ساخت تابلو؛ بهترین انتخاب شما است.

تعداد بسیار زیاد پروژه‌های موفق و از طرفی تنوع در طراحی، باعث شده تا به نیاز کسب‌وکارهای پاسخ بدهند. برای ثبت سفارش می‌توانید با شماره تلفن 34 ​73 ​29 ​77 021 تماس بگیرید تا هم از خدمات مشاوره بهره‌مند شوید و هم تابلوی دلخواه خود را سفارش دهید.