تابلو روان

تابلو روان​ | نمایشگر دیجیتال​ | قیمت تابلو روان | ساخت تابلو روان | انواع تابلو روان

تابلو روان از تابلوهای با دید خوب و روشنایی زیاد است که بسیاری از کسب و کارها برای فروش محصولات و شعار و توضیحات بیزینس خود از آن استفاده میکنند. تابلو روان قیمت بالای ندارد و در رده تابلوهای ارزان قیمت محسوب میشود. واضح است که چشم و ذهن انسان به رنگ، نور و حرکت المانهای نوری حساس است و عکس العمل نشان می دهد. پس لازم به ذکر نیست چرا تابلو روان این ​مقدار محبوبیت را در میان مشتریان داراست. مسلما در فروشگاه ها، مغازه ها، پمپ بنزین ها، بیمارستان ها، بانک ها، فرودگاه ها، ورزشگاه ها و اغلب اماکن عمومی و حتی برخی از مکانهایی که به نحوی اتاق انتظار محسوب می شوند، تابلوهایی با متون متحرک را دیده اید. این تابلوهای روان دارای پورت و کیبورد هستند که کلیه متون و اطلاعات توسط آنها دریافت و در رم یا حافظه داخلی ذخیره شده و توسط سیستم اجرا می شود. این نوع تابلو قابل ساخت در ابعاد متفاوت هستند رنگ ها هم انتخابی هستند با برنامه دادن به این تابلوها میتوانید متن داده شده را عوض کنید. استفاده از ​پیکسل های با درخشندگی مضاعف که در نور خورشید هم جذابیت دارند از سایر مزایای استفاده از این تابلو ها می باشد. همچنین باعث جلب توجه تعداد بیشتری از مراجعین خواهد شد. در ضمن قابلیت تغییر متن و تصاویر، با توجه به سلیقه مشتری اجازه می دهید شعار تبلیغاتی و تصاویر انتخابی شما همیشه به روز باشد. ماژول تابلو روان را به صورت آماده خریداری کرده و لامپهای ال ای دی با چیدمان ماتریسی و در ستون و سطور در کنار هم نصب کرده که تشکیل یک آن واحد را می دهند. نحوه چیدمان این لامپها طبق فرمول به ما کمک میکند نحوه نمایش متون را کنترل کنیم برای مثال هنگام نمایش حرف الف تابلو اتوماتیک وار ستون و سطرهای مربوطه را روشن و حرف را پدیدار میکند این اتفاق آنقدر سریع اتفاق می افتد که چشم به راحتی متوجه آن نمی شود. تابلو روان تک رنگ بخصوص رنگ محبوب و سنتی آن که قرمز است بدلیل قیمت مناسب و جذابیت بصری طرفداران خود را دارد اما استفاده از مدل هفت رنگ آن نیز خالی از لطف نیست. نوارهای ال ای دی امروزه توانایی ترسیم کلیه اشکال گرافیکی و متون را نیز دارند.


چند فاکتور اساسی در مورد کیفیت و قیمت وجود دارد از جمله میزان روشنایی، پیکسل، فاصله ال ای دی ها و به تبع آن تعداد لامپ ها


روشنایی : ال ای دی هایی که برای تابلوی روان محیط های داخلی استفاده می شود کم نور تر از تابلوهای محیط خارجی می باشند و این دلیل ارزانتر بودن تابلوهای فضای داخلی است.


پیکسل : هر پیکسل نشانگر یک ال ای دی است در تابلوهای هفت رنگ یا فول کالر در هر پیکسل سه چراغ ال ای دی وجود دارد که ترکیب این سه ما را با طیف رنگی تقریبا" نامحدود مواجه میکند در صورتیکه تک رنگ ها با در اختیار داشتن یک چراغ رنگی همان رنگ را ساطع می کند.البته تابلوی روان ال ای دی رو رنگ و سه رنگ هم داریم برای مثال وقتی چراغ قرمز و سبز با هم روشن می شوند نور زرد پدیدار می گردد.هر چه تعداد ال ای دی ها در هر پیکسل بیشتر باشد سطح روشناییی و خوانایی تابلو بالاتر می رود. فاصله بر حسب میلیمتر بین هر پیکسل آیتم مهمی است هر چه ال ای دی ها به هم فشرده تر باشند تصویر حاصله واضح و شفاف تر است.


قیمت مناسب
سهولت نصب و حمل تابلو
مصرف بسیار کم انرژی در مقایسه با لامپهای دیگر
امکان تعمیر و تعویض قسمت مشکل دار بصورت جدا از تابلو

تابلو ال ای دی روان

این نوع تابلو ابعاد مشخصی دارد که نسبت به سفارش مشتری برنامه ریزی می شود که به صورت تک رنگ، دو رنگ تا تمام رنگ میباشد و به 2 صورت نوشتاری و تصویری قابل اجراست. از فواید این نوع تابلوها می شود به تعویض سریع نوشته ها و افکت های دلخواه مشتری در هر زمان اشاره کرد.